שיש לריצוף ולחיפוי

ע"י מעדר נמרוד ב- מידע מקצועי בנייה אין תגובות

בחירת שיש לריצוף – סוגים והסברים

ישנם מקורות שונים של שיש המשמש לריצוף: שיש המיובא מחוץ לארץ (מצריים, הודו, תורכיה, סין, ספרד או איטליה‎) ושיש מישראל. השיש הישראלי נחצב במספר מקומות מועטים, ומתחלק לשני סוגים עיקריים הידועים כ”שיש ירושלים” ו”חברון”. סוגי שיש לריצוף נבדלים זה מזה בתכונותיהם הפיזיות ובעיקר בכל מה שקשור בצבעוניות ובטקסטורות השונות שעל פניהם. הבדלים אלו נובעים מן התנאים הפיזיקאליים בהם נוצרו. התהליך הגיאולוגי בו נוצר שיש מתרחש בטמפרטורות גבוהות, והבדלים בחום שאליו נחשפה האבן במהלך יצירתה יגרמו ליצירת צבעים שונים של שיש, טקסטורות שונות ועוד. כמובן שההבדלים הפיזיקאליים משפיעים גם על חוזק השיש ועמידותו לפגעי מזג האוויר, פגיעות פיזיות ועוד.

בחירת שיש לריצוף – שיקולים מקצועיים ואסתטיים

 

בבחירת שיש לריצוף מבין מגוון הסוגים הקיימים כיום בשוק חשוב לקחת בחשבון כמה גורמים, ובראש ובראשונה את השיקולים האסתטיים הקשורים לשיש. חשוב להתאים את אבני השיש למאפיינים האדריכליים של המבנה מבחינת צבע, טקסטורה וכדומה. אפשר לשלב כמה סוגי שיש לריצוף בתים כאשר מרצפים משטחים גדולים, אך בדרך כלל נעשה שימוש באותו סוג למשטח כולו. אחד השיקולים שיש לקחת בחשבון בבחירת השיש הוא השימוש המיועד למשטח. במשטחים בהם יש סבירות לפגיעה גדולה יותר בשיש כתוצאה מחשיפה לפגעי מזג האוויר או שימוש יתר, כדאי לבחור בסוגים העמידים יותר לפגעים והקלים יותר לניקוי. כדי לשמור על מראה השיש לאורך זמן חשוב, עם זאת, לא להזניח את הטיפול התקופתי המינימאלי הדרוש כגון ניקיון בחומרי ניקוי. כאשר יש צורך לניקוי מקיף יותר מומלץ ליצור קשר עם גורם מקצועי המתמחה בניקוי שיש.

 

שירותי ריצוף ובנייה עם חברת מעדר נמרוד

חברת מ.ע.ד.ר. נמרוד מספקת שירותי בניה קלה, עבודות גמר ובנייה מתועשת, והינה מהמובילות  בארץ במתן  פתרונות מקצועיים של עבודות גמר ובנייה לתעשייה כולל ריצוף, שיקום ושיפוץ.