קירות גבס

לפני כעשרים שנים, קירות גבס נחשבו חומר בנייה זול ונחות. הם אמנם קיצרו משמעותית את לוח הזמנים ובכך גם את עלויות הקבלן, אבל התוצאה הסופית לא האריכה ימים וסבלה מחסרונות וליקויים. בעבר, קירות גבס לא בודדו היטב מפני רעשים ולא גילו עמידות לרטיבות וללחות שמצטברים בחדרי אמבטיה או מטבחים.

גם אפשרויות התלייה על קירות גבס היו מוגבלות מאוד. תמונות ממוסגרות כבדות, מסכים, ארונות ואפילו אריחים הכבידו על הקיר ולא התאימו לתלייה. אם בכל זאת נעשה ניסיון לתלות דבר מה כבד על הקיר, הדבר בדרך כלל לווה בפגמים מהותיים הן לקיר והן לחפץ התלוי.

מאז, ענף הבנייה בגבס התפתח מאוד ובחומר הוכנסו שיפורים משמעותיים. תכונותיו הפיזיקאליות וחוזקו השתפרו לבל היכר, והיום קירות גבס הם האפשרות המועדפת לחלוקה פנימית של החלל, כשהם מתפקדים כמו קירות בטון – כמעט ללא הבדלים ניכרים.

מדטרוניק

עמידותם של קירות גבס כיום

קירות גבס הם אמצעי מצוין לחלוקת הפנים של הנכס, מוזילים את עלויות הפרויקט ומקצרים את משך העבודה משמעותית – דבר שמתבטא בעלויות לצרכן הסופי. הקירות משמשים כמבודדים, הן אקוסטיים והן תרמיים, וניתן לתלות על גביהם מבחר פריטים, בהתאם לצרכי הלקוח.

השינוי הגדול ביותר חל בתחום העמידות למים. קירות גבס עמידים למים (גבס ירוק) ניתנים להתקנה בחדרי שירותים, מטבחים ומלתחות ללא חשש. החומר הנקבובי מתפקד היטב בסביבה שבה לחות גבוהה, וכן ניתן להדביק אריחים ישירות על גבי הקיר.

נוסף על קירות גבס עמידים למים, ניתן להתקין קירות גבס חסיני אש (גבס ורוד). מכון התקנים הישראלי הגדיר מספר תקנים לגבס, ביניהם תקן בעירה, וגבס חסין אש מדגים עמידות מופתית לדליקה. התקנה של קירות גבס חסיני אש מומלצת במפעלים ובמעבדות.

מ.ע.ד.ר. נמרוד מתמחה בביצוע כל עבודות הגמר, ביניהן התקנה של קירות גבס, ותשמח לעמוד לשרותכם תוך מחויבות ללוח הזמנים ורמת ביצוע גבוהה.

התקשר עכשיו
שלח הודעה