חברת בניה קלה לתעשיה

כקבלן ראשי רשום, ובתור חברת בנייה מובילה, פועלת מעדר נמרוד בכל המישורים של בניה קלה. המונח "בניה קלה" מתייחס לשימוש בחומרי בנייה קלים דוגמת גבס, פלדה, אלומיניום ועץ בחלקים מהמבנה או בכולו. בניגוד לחומרים אחרים – כמו בטון, חומרים אלה אינם מכבידים באופן ניכר על שלד המבנה ומכאן שמם.

בניה קלה היא גישה מקובלת בענף הבניה הישראלי וזו מתפתחת ומשתכללת מזה כמה עשורים עם חברות רבות הבוחרות לעבוד בשיטה זו. הגישה קמה כדי לספק מענה לצורך בשיטות עבודה יעילות לקיצור משך זמן העבודה בכל מיזם, אך כיום היא מגלמת בתוכה יתרונות רבים אחרים:

בניה קלה היא המפתח לעיצוב דינאמי

מתוך ההבנה שלאנשים שונים בתקופות שונות ישנם צרכים שונים – דינאמיות הפכה ערך מרכזי בתכנונו של כל מבנה. על מנת לאפשר עיצוב דינאמי וגמיש של הנכס, אדריכלים רבים עושים שימוש בחומרי בנייה קלה לחלוקת החלל הפנימי, כדי שבבוא היום יוכלו להתבצע התאמות כנדרש, בהשקעה קטנה יחסית ומבלי לפגוע באורך החיים של המבנה.

לשם כך, מושקעים מאמצים רבים בפיתוח ובשיפור תכונותיהם של חומרי הבנייה, כך שייצגו איזון מושלם בין שימושיות, רמת ביצוע גבוהה וגמישות ארכיטקטונית. כיום, החומרים עמידים לבלאי יותר מאי פעם בעבר, אך עדיין מאפשרים למעצב, לאדריכל וללקוח הסופי שליטה מלאה על תפקודו העתידי של הנכס.

יש לכך חשיבות מיוחדת בשמירה על אטרקטיביות ופעילות במבנה לאורך שנים.

שימוש בבניה קלה על ידי חברות בנייה

רבים מהחומרים בהם נעשה שימוש במיזמי בניה קלה מובלים אל אתר הבנייה במצב מוגמר, כשכל שנדרש מהקבלן הוא להתקינם במיקום הרצוי. השימוש בחלקים מוכנים מראש באתר הבנייה נקרא "בניה מתועשת" או בנייה קלה לתעשייה.

בנייה מתועשת מקצרת משמעותית את לוח הזמנים של הפרויקט, יוצרת חסכון בזמן, בכסף וגם בכוח אדם.

לפיכך, אחד העקרונות המנחים של בנייה קלה הוא ייעול עלויות התפעול, כבר משלב התכנון והביצוע של הנכס.

על בניה קלה, ירוקה ומה שביניהן

ישנה העדפה לשימוש בחומרי בנייה ירוקים בכל מיזם בענף הבנייה, אך בפרט בפרויקטים של בניה קלה בגלל השכיחות שלהם. בנייה ירוקה בחלקה איננה שאלה של טעם או אחריות אישית, אלא תולדה של תמיכת בית המחוקקים, ולא בכדי.

בנייה ירוקה דוגלת בשימוש בחומרים שהשפעתם המזיקה על הסביבה מינימאלית ושהינם פריקים ביולוגית או ניתנים למחזור. אלה גם משפיעים רבות על איכות חייהם של משתמשי המבנה. בעצם, בנייה ירוקה היא היבט משלים של חזון הבנייה הדינאמית.

ישנם שני חומרי בנייה קלה שבולטים בתרומתם להתפתחות הבנייה הירוקה, ואכן ברבים מהפרויקטים של מעדר נמרוד השימוש בהם ניכר:

  • אלומיניום – האלומיניום הוא יסוד, לכן מאה אחוזים ממנו ניתנים למחזור.
  • גבס – חומר טבעי שמתפרק בסביבה ואינו פולט חומרים רעילים.

לחצו כאן לצפייה במגוון הפרויקטים של מעדר בהם נעשה שימוש באלמנטים של בניה קלה >>

התקשר עכשיו
שלח הודעה