בניה מתועשת

בניה מתועשת היא שיטת עבודה מקובלת בענף הבנייה, וזו מקצרת את משך העבודה באתר בכ-30 אחוזים בממוצע. בשיטה זו מנוצלים אלמנטים תעשייתיים שונים על מנת להגיע לתוצאות מהירות באיכות גבוהה במיוחד.

בנייה מתועשת מתבצעת בשני שלבים עקרוניים - הרכבה והתקנה.

בניה מתועשת

בניה מתועשת - שלב ההרכבה

השלב הראשון בבנייה תעשייתית הוא ההרכבה. שלב זה יתבצע בדרך כלל במפעל תעשייתי (מכאן שם השיטה: בנייה מתועשת) ולא באתר הבנייה. בשלב זה יוצקים את קירות המבנה על גבי שולחנות עבודה אופקיים וגדולים. החומר מתייצב בצורה אחידה והתוצאה המתקבלת היא קירות באיכות גבוהה המוכנים להתקנה במבנה.

דוגמא מוכרת ליתרונות השיטה אפשר למצוא בממ"דים המתווספים לדירות או לבתים: הקירות מקבלים את חוזקם הודות למיצוק אחיד שמתבצע מחוץ לאתר הבנייה.

דוגמא מפורסמת במיוחד ליתרונות שיש בבנייה מתועשת ניתן למצוא במלון יאס מרינה השוכן באבו דאבי: כל חדרי השירותים במלון נבנו מחוץ לאתר הבנייה והגיעו אליו כשהם שלמים ומאובזרים לחלוטין. מנוף באתר הבנייה מיקם את החדרים זה מעל זה במיקום שיועד להם, וכל שנותר לעובדי האתר לעשות היה לחבר את החדרים לתשתית האינסטלציה והחשמל.

בנייה מתועשת - שלב ההתקנה

השלב השני בבנייה לתעשייה הוא ההתקנה. בשלב זה, לאחר שינוע המרכיבים אל אתר הבנייה, הם ממוקמים לפי השרטוט האדריכלי, מחוזקים כנדרש ומחוברים אל התשתיות.

חיפוי חיצוני, למשל, מותקן ישירות על גבי הקירות וכך הם משונעים בשלומותם לאתר הבנייה. באופן דומה ניתן להרכיב גם ריצוף מבעוד מועד ובכך לקצר את העבודה באתר הבנייה עצמו.

החדשנות ואיכות של בנייה מתועשת 

בניה מתועשת נחשבת לחדשנית בישראל, אך למרות זאת איכותה אינה נופלת מבניה קונבנציונאלית רגילה. למעשה, ההיפך הוא הנכון: בניה מתועשת עושה שימוש בחומרים איכותיים וידידותיים מאוד, ואף משפרת את חוזקו ועמידותו של המבנה. מאחר שהתהליך כולו מבוצע בתנאים תעשייתיים, במעין פסי ייצור, זמן העבודה מתקצר פלאים והפרויקט נמסר ללקוח המזמין בזריזות, מבלי להתפשר על איכות המוצר המוגמר.  

חברת מ.ע.ד.ר. נמרוד בנייה קלה ומתועשת, גאה להוביל את התחום בארץ ושמחה להציע פתרונות בניה מתועשת ללקוחותיה.

התקשר עכשיו
שלח הודעה