בניה מתועשת

בניה מתועשת היא שיטת עבודה מקובלת בענף הבנייה, וזו מקצרת את משך העבודה באתר בכ-30 אחוזים בממוצע. בשיטה זו מנוצלים אלמנטים תעשייתיים שונים על מנת להגיע לתוצאות מהירות באיכות גבוהה במיוחד.

בנייה מתועשת מתבצעת בשני שלבים עקרוניים - הרכבה והתקנה.

בניה מתועשת

בנייה מתועשת - הרכבה

השלב הראשון בבנייה הוא שלב ההרכבה, שמתבצע בדרך כלל במפעל תעשייתי (מכאן שמה של השיטה "בנייה מתועשת") מחוץ לאתר הבנייה. בשלב זה יוצקים את קירות המבנה על גבי שולחנות עבודה אופקיים וגדולים. החומר מתייצב בצורה אחידה והתוצאה המתקבלת היא קיר באיכות גבוהה שמוכן להתקנה במבנה.

דוגמא מוכרת ליתרונות השיטה אפשר למצוא בחדרי ממ"ד דירתיים: הקירות מקבלים את חוזקם הודות למיצוק אחיד שמתבצע מחוץ לאתר הבנייה.

דוגמא מפורסמת במיוחד ליתרונותיה של בניה מתועשת מצויה במלון "יאס מרינה" באבו דאבי. כל חדרי השירותים במלון נבנו מחוץ לאתר הבנייה והגיעו אליו כשהם שלמים ומאובזרים לחלוטין. מנוף באתר הבנייה מיקם את החדרים זה מעל זה במיקום שיועד להם, וכל שנותר לעובדי האתר לעשות הוא לחבר את החדרים לתשתית האינסטלציה והחשמל.

בניה מתועשת - התקנה

השלב השני הוא שלב ההתקנה. בשלב זה, לאחר שינוע המרכיבים אל אתר הבנייה, הם ממוקמים לפי השרטוט האדריכלי, מחוזקים כנדרש ומחוברים אל התשתיות.

חיפויים, למשל, מותקנים ישירות על גבי הקירות ומשונעים בבטחה לאתר הבנייה. באופן דומה ניתן להרכיב גם ריצוף מבעוד מועד ובכך לקצר את העבודה באתר הבנייה עצמו.

בנייה מתועשת - חדשנות

בניה מתועשת נחשבת לחדשנית בישראל, אך למרות זאת איכותה אינה נופלת מבניה קונבנציונאלית רגילה. למעשה, ההיפך הוא הנכון: בניה מתועשת עושה שימוש בחומרים איכותיים וידידותיים מאוד, ואף משפרת את חוזקו ועמידותו של המבנה. מאחר שהתהליך כולו מבוצע בתנאים תעשייתיים, במעין פסי ייצור, זמן העבודה מתקצר פלאים והפרויקט נמסר ללקוח המזמין בזריזות, מבלי להתפשר על איכות המוצר המוגמר.  

חברת מ.ע.ד.ר. נמרוד בנייה קלה ומתועשת, גאה להוביל את התחום בארץ ושמחה להציע פתרונות בניה מתועשת ללקוחותיה.

התקשר עכשיו
שלח הודעה